Nacházíte v této části webové stránky: Skip Navigation LinksHlavní stránka  >>  Články ubytování a turistika  >>  Ubytování v Liptovském regionu Slovenska

Ubytování Slovenského Liptova

Tímto článkem bych chtěl abyste se podívali na zajímavé typy rekreačního vyžití na Slovensku. Určitě se stává atrakcemi zvláštním oblast Liptov. Z geografického hlediska je situován na severu Slovenska blízko Polska.

Turistický průmysl Slovenska je obohacen i o turistů z Polské republiky. V období kolem roku 2010, oblast zaznamenává snížení počtu těchto návštěvníků z důvodů nevýhodného kurzu k nene EUR, dotací turistického ruchu v Polsku a turisticky rychle rozvíjejícího se příhraničního regionu Orava. Tato oblast je položena při Polsku a vedou tu rychlejši cesty.

Přestože Liptov poskytuje Jasnou se sjezdovkami různé obtížnosti, přírodní krásy Tater, jeskyně různého druhu, více turistických atrakcí. Známá je vodní nádrž Liptovská Mara v blízkosti s aqua parkem Tatralandia, otevřeným skanzenem Keltského osídlení nedaleko stejnojmenné vodní nádrže, artikulárním dřevěným kostelem přestěhovaným z vesnice Sokolče po postavení Lipt. Mary. Jinou historickou zajímavostí je vesnice se zachovalými historickými domy - Vlkolínec zapsaná v UNESCO. Skanzen při Pribiline přibližuje vesnický život. Tento skanzen prošel úpravou kde se postavila větší deřevěnice, používaná pro účely galerie. Je zde organizovaná ukázka s exponáty dávných řemesel, železniční depo s parními vymoženostmi techniky 18 století. V okresním městě Liptovský Mikuláš najdete historické kostely, kurie, galerie, výstavní budovy, plovárnu, squash, tenisové kurty, ledový, fotbalový stadion, ne jen turistické služby obyvatelstvu. Centrum města obohacují historicky důležité budovy.

Sportovně zaměřený turistický ruch má zastoupení s poměrně velkým počtem lyžařských středisek Liptovské lokality. Drtivá většina obcí v katastrálním území Liptova vyniká lyžařským svahem. Region oplývá dobrými podmínkami na sporty související s vodní nádrží, aqua parky Bešeňová a Tatralandia, rafting na divočejších tocích. V teplém období léta hosty penzionů motivují k turistickým pobytem v horách Tater. Turistickou destinaci Liptov, obklopují hory Národního parku Nízké a Západní Tatry, Velké Fatry.

Jinou možností turistiky může být jízda kolem. Na návštěvníky zde čeká hodně cyklistických stezek. Jsou náročné a klidnější. Mezi náročné trasy patří: sjezdy ze sjezdovek na kole, použití běžeckých tratí, horských chodnících a jízda v dolinách. Mezi nenáročné cyklotrasy se řadí polní cesty mezi vesnicemi, asfaltové cesty. Vždy je dobré když cyklistické jízdy se účastní více přátel anebo skupina.

Za druhé centrum Liptova se pokládá Ružomberok s podobnými městskými atrakcemi pro turisty. Docela blízko je vybudováno středisko pro lyžaře, Hrabovo - (ubytování, vodní plocha, kabinková lanovka), UNESCO vesnice Vlkolínec, hrad Likava, s oblibou navštěvované zajímavosti pro turisty. Nevšední zážitky se dají zažít i ve městě Lipt. Hrádek s architektonicky zachovalými fasádami starých domů, hradem, večerním lyžováním při světlech. Horské vyžití se realizují túrami v dolinách a na štíty hor Liptova. Mezi přírodní zvláštnosti Liptova zařazujeme také doliny Demänovská s jeskyněmi, Jánska s jeskyněmi, Kvačianska, Prosiecka s vodopády a památkou - dřevěným mlýnem. Oddechová procházka se může realizovat i v dolinách s asfaltovou cestou za turisticky orientovanými vesnicemi. V poslední době se tyto vesnice orientují na oslovování turistů svou nabídkou s porovnáním moderní doby a známé minulosti. Tímto způsobem je možné zvedat i úroveň poskytovaného ubytovánítřípokojový byt. Nabídka vybavení: dvě ložnice s koupelnami a wc, plně vybavená kuchyň spolu s obývákem s krbem a TV. Kvalitu ubytování ve vesnickém penzionu pomáhá pozvednout i restaurace v dobrých cenových relacích, sjezdovky s více vleky, zvláštní oddechové procedury.

V nynější době je na Liptově hodne nových méně neznámich přístupných různých zajímavostí. Podobné infos. můžete najít na stránce http://www.ubytovanie-tatry.net který se věnuje dovolené v Tatrách. Chronologicky se dělí podle vzdálenosti od penzionu a obliby hosty regionu. Můžete si zde ověřit ceny jednotlivých atrakcí. Celkově, web se týká ubytovacích služeb ne jen o Liptově, ale z celého Slovenska také. Ponořte se do čtení abyste se dozvěděli, že je k pohledání kdeco, co by v resortu vedlo ke kvalitativnímu přesvědčení nabídek.

V posledních letech jsme se doslechli o útocích divokých svěří na lidi. Vzhledem k zvyšování počtů této zvěře, teritoriální území se staly malé a proto se rozhodlo o regulaci počtu divoce žijících zvířat. Na večerních a ranních túrách je lehce možné zpozorovat stáda vysoké zvěře, ptactva. Patrné je že se příroda zotavuje z devastací a dobré nakládání s přírodou se začíná oplácet. Bez čisté přírody další generace budou mít nesmírné problémy. Návštěvníky to může neblaze ovlivnit. Obohacujícím vlivem na turistický ruch jsou podnikatelské inovace v duchu vylepšení dovolenkového vyžití na S v turistické branži.

Jeden z velkého počtu poskytovatelů ubytovnání s více než deseti letou historií jsou nízkotatranské apartmány Tania. Postaveny jsou ve vesnici Závažná Poruba - na okraji Liptovské kotliny. V nabídce mají dva domy - chalupy vybavené apartmánovým způsobem. Ke každému pokoji je k dispozici koupelna. Jeden z domů se skládá: ložnice s koupelnami, kuchyň, společenská místnost, terasa se ​​zámkovou dlažbou a parkoviště za uzamykatelnou bránou. Na kraji vesnice s výhledem na Západní na jedné stárne a Nízké Tatry na straně druhé stojí další apartmánový dům. Tady každé z podlaží je lovensku. Jsme rádi rozvoji atraktivních zajímavostí provozovaných do krajnosti. Třeba to zkusit.

Autor:

Chci nabídnout znalosti z turismu v Slovenském kraji. Mohu dát do pozornosti více chodníků pro turistické účely v horách Tater v okolí Liptova. Úvahy popisuji o Tatrách.

Kategorie: Turistika

Zašlete reakci:

Jméno:
Text reakce:
 

Spodní Navigace:
Články   |   Diskusní fórum dovolenkářů

© Copyright 2011 Všechny Práva Vyhrazena - www.ubytovanie-tatry.net - ubytování na Slovensku